Coming soon

rövidfilm 7 perc, video
dráma színes magyar

Stáb

rendező Lakos Nóra
  operatőr G. S. Ábris
  vágó Mehrli Noémi , Lakos Nóra
     
     
további stábtagok további stábtagok

Szereplők

Domján Eszter
  Elek Ferenc
  Katona László
  Krausz Aliz
  Lányi Fruzsina
     
további szereplők további szereplők
  Gyártó Színház- És Filmművészeti Egyetem
     
     

Szinopszis

A különböző kultúrkörök mitológiájában meghatározóak a születés mítoszok. Az emberiség sokáig nem volt tisztában a születés pontos biológiájával. Ma, amikor ultrahang segítségével már fotók, sőt videofelvételek készülnek a magzati stádiumokról, egészen szórakoztató a különböző "csodálatos születés" mítoszokkal való ismerkedés. A kínai mitológiában Fu-Hszi, császár olyan anyától született, aki egy óriás lábnyomába lépett, s ettől esett teherbe, de ide sorolható Mária, mint a szeplőtelen fogantatás jelképe. Bár a technika nagy fejlődésen ment keresztül, az élet kritikus pillanataiban az ember reakciója, az agyában átsuhanó gondolatok, érzések nem sokat változtak. Ma is egy szülés - még ha pontosan követjük is a biológiai folyamatot - egyfajta misztikus élmény.

A "Coming soon" egy nő vajúdásának és szülésének az élményét jeleníti meg. A nő fejében a szülés alatt lezajló vízió egy meggyes kertben játszódik. A kertben a mai szülés általános kellékei mellett olyan, a különböző mitológiákban egységesen megjelenő motívumok jelennek meg, mint a fa, az univerzum tengelye, a víz, a föld, és a különböző termések, mint a termékenység egyetemes jelképei. A film egyik meghatározó szimbóluma, a meggy. Gyakran mondogatták a nők, amikor teherbe estek, hogy "meggymagot nyeltem".

A film 2007-ben megkapta Faludi Ferenc Akadémia Filmfesztivál diákzsűri különdíját.

Cselekmény címkék

anya, születés
Értékelés
 
0 szavazat
kép
Nincs kép
videók
Nincs videó

Linkek

Port.hu
Ha szeretnéd, hogy Te, a Céged vagy a Filmed megjelenjen a HMDb adatbázisában, ill. a filminhungary-n, akkor lépj kapcsolatba velünk: info@forum.film.hu Ha hibát vagy szerzői jogokat sértő tartalmat találtál, írj nekünk!
- Elintézem őket.
- Elintéz! Szóval elintézel minket! Tudod, az elődeidben több tisztelet volt!

DOSSZIÉ
Cannes 2012
Magyarok a 65. cannes-i fesztiválon: Stalter Judit, Pálfi György, Divinyi Réka, Dettre Gábor, Szabó Simon, Géczy Dávid és Dombrovszky Linda a Croisette-n. bővebben

Article ikonCannes: Új arcélek

ScotyPipec - 2012. május 18. 15:28

Pálfi György alkotása meghívást kapott a Cannes-i klasszikusok közé

Jó, de ezen a filmen nem volt utómunka. :-) És ki mondta egy szóval is, hogy Eszterházy lenyúlása nem problémás? forum
v79benno - 2012. május 12. 16:58

Az ajtó

Sajnos nem több, mint szentimentális illusztráció a könyvhöz, egy tévéfilm minőségében. Érthetetlen, hogy sikerült ebből a remek alapanyagból ennyire NEM csinálni filmet... Nehéz is megmondani, m[...] forum
Minovics - 2012. május 1. 17:04

A szerdai gyerek-et támogatja a Media Program

off Miért vettétek le a fórum ajánlót a címlapról? forum
Vedd meg!